Kínában drónok segítségével őrzik a koronavírus-karantént

2020. március 09.
1.7951
Figyelem! Ez a hír már több, mint egy éves! A benne lévő információk elavultak lehetnek!
WickedSick profilja, adatai
WickedSick
Kínában úgy alakítottak át ipari felhasználású drónokat, hogy azok megfeleljenek a feladatra, hogy monitorozzák folyamatosan a koronavírus-karantént, lévén az országban az egyik legsúlyosabb a karanténhelyzet.
 

Úgy írták a drónok szoftvereit, hogy azok a tömeg igazgatására és a betegség kifigyelésére alkalmas legyen. Ez még nem minden, mivelhogy termálkamerával is felruházták a gépeket, amik nagy hatótávú közelítéssel és hangszórókkal lettek felszerelve. Közben egyébként fertőtlenítőt is fecskendeznek a karantén területére - írja a South Morning Post.

A Shenzhen Smart Drone UAV vállalat készülékeit használja a kormány ezen feladatra, amiket alapvetően feltérképezésre, védelemre és logisztikára vetnek be, és egyébként 15 kilogrammos a teherbírásuk.
3 hozzászólás

Repülős

5 éve, 9 hónapja és 2 napja

Igazi aksitöltő farm lehet ott, hogy ezek állandóan kavarhassanak a levegőben. röhögő smiley

válasz erre

Levente

5 éve, 9 hónapja és 3 napja

Olcsóbb megoldás, mint őröket alkalmazni gondolom.

válasz erre

Ronalddo

5 éve, 9 hónapja és 3 napja

Az komoly. meglepett smiley

válasz erre