Megjelent a DJI Mini 2
Talán az ipar egyik, ha nem a legrosszabbul őrzött titka volt a Mini 2, amely a tavalyi Mavic Minit hivatott folytatni. A hivatalos premier megtörtént, magyar árcédulát is kaptunk, és természetesen ezzel egyetemben a hivatalos specifikációk is berobogtak.
Szinte minden téren fejlődésnek tudható be a Mini 2 az elődjéhez mérten, lévén például elhozták a 4K videózás lehetőségét, amire már a korábbi iteráció esetében is sokan vártunk, de ha ez nem lenne elég, akkor mindenképp ki kell emelni még az OcuSync 2.0 jeltovábbi rendszer integrálását is.
Emellett tartani tudták a 249 grammos súlyt, 31 repülési időt kapott papíron, valamint RAW formátummal is tud dolgozni. A tesztünk már gőzerővel formálódik a masináról, rengeteg időt töltünk el a drón társaságában, úgyhogy hamarosan olvashatjátok a tapasztalatainkat!
DJI Mini 2 vásárlás
DJI Mini 2 Fly More Combo vásárlás
Rekordot döntöttek 2198 drónnal az égen
Szeptember 3-án ismételten született egy rekord drónos berkeken belül, méghozzá nem másnak köszönhetően, mint az Ubloxnak, akik pozícionálással és vezeték nélküli kommunikációs technológiával juttatták égbe a készülékeket.
Mindez egyébiránt Oroszországban, azon belül is Szentpétervár felett ment végbe, a drónok komplett terjedelme pedig 600 méterre nyúlt - magyarán tehát ütős látványt prezentáltak az égbolton. 10 percig maradtak fent a masinák.
allow="autoplay; encrypted-media" allowfullscreen>
A projektben segített az Ubloxnak a Geoscant, akiknek a hatásköre leginkább az volt, hogy helyesen mozogjanak a gépezetek, szóval lényegében ők maguk a koreográfia megfelelő kivitelezéséért feleltek. A végeredmény? Látványos, elképesztő.
Érkeznek az RTK változatok az Autel Evo 2 szériából
Az Autel Evo 2 széria az idei esztendő egyik legnagyobb gurításaként híresült el, ugyanakkor a gyártó nem hajlandó alább adni a sikerszériából, és igyekeznek annyi mindent kisajtolni az aktuális vonulatból, amennyit csak lehet.
Éppen ezért szivárgott ki az RTK változat a frissnek mondható repülőkből, ezáltal pedig a továbbiakban munkásdrónnak is kifejezetten hasznos lehet a megoldás, nemcsak "szimpla" hobbidrónnak. Az RTK változatok nagyobb pontossággal teljesítenek, ami a munkásdrónok egyik legfontosabb ismérve.
Szintet lép az idei Autel-széria!
Természetesen mind az Evo 2 Pro, mind az Evo 2 Dual megkapja ezt a frissítést, viszont azt egyelőre még pontosan nem tudni, hogy minderre mikor számíthatunk. Egy biztos: ezzel nagyot lendülhet előre a továbbiakban az Autel.
Japán kitiltotta az országból a kínai drónokat
Míg az egyik oldalon a DJI ünnepelheti a Mini 2 kiadását, addig másfent pedig továbbra is fel kell venniük a kesztyűt a világgal, hiszen a kínai drónok megállás nélkül kapják a támadásokat, mégpedig adatvédelmi aggályok területén.
Most viszont eszkalálódott a helyzet, hiszen Japán egy az egyben úgy döntött, hogy kitiltja a kínai drónok és drónalkatrészek vásárlását a nemzetből, ezzel bevíve egy jókora gyomrost a nemzetnek. A határozat 2022-ben lép életbe hamarosan.
Alapos gyomrost kapott ezzel Kína
Itt egyébként fontos leszögezni, hogy nem a DJI és a többi dróngyártó a ludas, hanem leginkább a kínai kormány, akiknek a kommunikációja miatt van a legtöbb ilyesféle probléma, és nagyon úgy fest, hogy egy jó ideig még nem is születik erre megoldás.
A világon először teljesítettek éjszakai drónos szállítást
A rossz hír után zuhanjunk át egy kicsit a pozitív tartományba, és emlékezzünk meg egy igencsak örömteli történésről, ami ráadásul még borzasztóan friss is. Nem olyan régen történt ugyanis, hogy Szingarpúrban sikeresen összehozták a világ első éjszakai drónos szállítását.
Az F-Drone hozta tető alá a szóban forgó mérföldkövet, akik konkrétan az öt kilométeres útvonalat öt perc alatt tették meg. Ez jóval gyorsabbnak tekinthető, mint amit egy hajó vagy helikopter intézne el, úgyhogy ez a jövőben szörnyen fontosnak lesz tekinthető.
allow="autoplay; encrypted-media" allowfullscreen>
Igazából most a kérdés csak az, hogy vajon innen hová fejlődhet ki ez az egész, hiszen egy sikeres teszt nem fogja megváltani a világot. További tesztekre lesz szükség világszerte, hogy az éjszakai szállítás realitássá váljon, ugyanakkor meglepődnénk, ha ez 2-3 évnél előbb következne be.
A Ronin S2 is megérkezett közénk
A DJI tényleg nem tétlenkedik mostanában, gőzerővel szivárog tőlük mindenféle jóság, illetve az utóbbi időben a hivatalos megjelenésekre is szépen rákapcsolnak. A Ronin S2 és az SC2 már szeptemberben is pletyka témája volt, azonban nem is olyan régen ki is adták a gimbalt.
Az új szériában tehát van egy normál kiadás, valamint egy "Lite" verziónak tekinthető modell, így kedvezve azoknak is, akik annyira nem szeretnének mélyen a pénztárcájukba nyúlni. A legnagyobb újítás egyértelműen az, hogy kapott egy érintőpanelt a gimbal, ezáltal nem kell külön telefonon nyomkodnunk, hogy vezéreljük.
allow="autoplay; encrypted-media" allowfullscreen>
Egyébként árban is határozottan jól sült el a friss széria, tekintve hogy a sima Ronin S2-t 849 dollárért (264 ezer forint), míg a Ronin SC2-t 499 dollárért kínálják (155 ezer forint). Nyilván nem drónos megjelenésről van szó, ugyanakkor ez egy elég fontos sarokkő a DJI portfóliójában.
A hibrid drón, ami rekordot döntött a több mint tíz órás repülésével
És zárjuk is ezt a cikket egy újabb rekorddal, amelynek keretén belül a Quaternium hibrid drónja több mint tíz órán keresztül volt a levegőben. Egészen pontosan a HYBRiX 2.1 gépezet kísérleti változásával van szó, ezzel érték el az eredményt.
16 liter üzemanyag és a totálisan feltöltött aksik segítették a HYBRiX 2.1-et ebben az igencsak fontos és prominensnek tekinthető rekordban, illetve az elektromos üzemanyag-befecskendező szisztéma is gondoskodott róla, hogy az égben maradjon a repcsi.
Reggel 8:20-kor vágtak bele a nagy kalandba a Quaternium emberei, majd 18:34-kor szállt le végül a gép, ergo egészen konkrétan 10 órá 14 perc volt az, amit a HYBRiX 2.1 a levegőben töltött. Videó is készült a nagy eseményről, íme:
allow="autoplay; encrypted-media" allowfullscreen>
Ezek lennének tehát az elmúlt hónap legfontosabb drónos történései. Szokás szerint osszátok meg velünk, hogy mely hírek voltak a kedvenceitek, esetleg mit hiányoltok ebből az összefoglaló listából.