Kalifornia a Wisk Aeróval vizsgálja az autonóm eVTOL repülés lehetőségeit

2022. február 23.
77.4111
Figyelem! Ez a hír már több, mint egy éves! A benne lévő információk elavultak lehetnek!
WickedSick profilja, adatai
WickedSick
A kaliforniai Long Beach az egyik első olyan város akar lenni, amely a fejlett légi mobilitást (AAM) alkalmazza, lévén a Wisk Aero ma bejelentette, hogy a Long Beach-i Gazdasági Partnerséggel (LBEP) együttműködve létrehoz egy AAM munkacsoportot.
 

Ez megvizsgálná az autonóm eVTOL repülés bevezetésének lehetőségeit Dél-Kaliforniában. Nonprofit gazdaságfejlesztési szervezetként az LBEP az első két évben a Wisk mellett a munkacsoport társelnöke lesz.

A munkacsoportban helyi vállalkozások, kormányzati és közösségi vezetők vesznek majd részt, akik az AAM-szolgáltatások - különösen az autonóm eVTOL-repülés - értékelésére, tervezésére és megvalósítására összpontosítanak.

Ez magában foglalja a gazdaságra és a munkahelyteremtésre gyakorolt hatás vizsgálatát, a közösségi elfogadottságot és a társadalmi szerepvállalást, az autonóm légi taxik más közlekedési módokba való integrálását, valamint a kormányzati finanszírozás lehetőségeit.

A Wisk arra számít, hogy az AAM dél-kaliforniai gazdasági előnyeit mérő gazdasági hatástanulmánya még az idén elkészül.
2 hozzászólás

Repülős

3 éve, 7 hónapja és 15 napja

Kalifornia nagyon menő, brutál sok fejlesztés van náluk mindig, elektromos autókban is élen jártak az elején.

válasz erre

Levente

3 éve, 7 hónapja és 15 napja

Annyira kemény hogy mindenhol ilyesmikkel foglalkoznak már, én meg a saját udvaromban nem tudok felszállni egy Tellóval.

válasz erre