Az adatok a DJI által gyártott és forgalmazott AeroScope eszközökről származnak, az Amazon virtuális webszerver szolgáltatásán pedig titkosítatlanul voltak elérhetők a magazin szerint. A fájlok nagyrészt az USA területén történt repülések naplóit tartalmazzák, de vannak Katarból, Németországból, Franciaországból és Törökországból mentett információk is.
A naplók tartalmazzák a drón helyzetét, modell- és sorozatszámát, a pilóta pozícióját, valamint a felszállási pontot, azonban az adatok között nem szerepelt személyazonosításra alkalmas információ. Az adatok feltöltését végző felhasználót nem sikerült megtalálnia a magazinnak, mert nem volt hozzáköthető domain, az AWS felhasználói adatai pedig természetesen nem nyilvánosak, így a Cybernews tájékoztatta mind a DJI-t, mind az AWS-t a kiszivárgó adatbázisról.
Az AWS azt mondta, hogy "a biztonsági aggodalmat továbbították az ügyfélnek, hogy felfigyeljen a problémára és a lehetséges hatások enyhítése érdekében járjon el". A DJI a Cybernews-nak elmondta, hogy a július 11-én felfedezett 54,5 GB-os adatkészlet - amelyet az amerikai AWS tárolt - nem az ő tulajdonuk, ami azt jelenti, hogy az az AeroScope eszközök segítségével a légtér megfigyeléséből gyűjtött adatokat valószínűleg valamelyik ügyfelük tette közzé.
Bár tény hogy a drónok megfigyelése elkerülhetetlen rövidebb és hosszabb távon is, azonban joggal feltételezhető, hogy a megfigyelési adatokat védett és titkosított adatbázisokban tárolják, hogy az ilyen esetek ne fordulhassanak elő többé, ezért remélhetőleg a nyers adatok elérését, vagy annak felhasználási lehetőségeit a DJI korlátozza a jövőben.