Új-Zélandon 1 milliárd fát akarnak drónokkal telepíteni 2028-ig

2021. július 16.
67.1371
Figyelem! Ez a hír már több, mint egy éves! A benne lévő információk elavultak lehetnek!
WickedSick profilja, adatai
WickedSick
Egy drónszolgáltató vállalat jelentősen felgyorsította Új-Zéland azon törekvését, hogy 2028-ig 1 milliárd fát ültessen úgynevezett "magbombák" formájában, ami azt jelenti, hogy drónokból ültetik a földbe a majdani fákat.

Az észak-szigeti Evico Technologies cég megkezdte a kísérletet egy olyan anyag telepítésével, amit "maghüvelynek" nevez, kiegészítve ezzel az Auckland régióbeli fák kézi ültetését. A terv az, hogy a drón hozzájárul a 2017-ben indult projekthez, és a végcél, hogy 1 milliárd fát telepítsenek 2028-ig.

A Waharau Regionális Park 400 négyzetkilométeres területe sok tevékenységet folytat Új-Zéland újratelepítési terve alapján. A kézi telepítés megközelítése ezen belül lassúnak bizonyult, és nem a reményeknek megfelelően haladt, azonban a drónok jócskán fel fogják gyorsítani a procedúrát.
3 hozzászólás

Újfiú

4 éve, 2 hónapja és 17 napja

Na ez a menőség! mosolygó smiley

válasz erre

rami89

4 éve, 2 hónapja és 18 napja

Szép cél!

válasz erre

Levente

4 éve, 2 hónapja és 18 napja

Korrekt.

válasz erre