A Swift a Zürichi Egyetem több éves AI- és gépi tanulási kutatásának csúcspontja, amely 2021-ben ért el hatalmas áttörést: egy sor külső kamera segítségével az MI által reptetett drón térbeli pozíciójának valós időben történő azonosításával hajszálpontos repülést tudtak elérni.
A mostani eredmény egy újabb mérföldkő, és nem csak azért, mert a mesterséges intelligencia legyőzte azokat a pilótákat, akik a legjobbak a drónok villámgyors reptetésében, de azért is, mert ezt most már külső kamerák nélkül tette meg, szinte mindössze a fedélzeti kamera által begyűjtött adatok alapján.
A kamera mellett egy mérőegység követi a gyorsulást és a sebességet, miközben egy fedélzeti neurális hálózat lokalizálja a drón pozícióját a térben az előlapi kamerák adatai alapján. Ezek az adatok aztán egy központi vezérlőegységbe - amely maga is egy neurális hálózat - kerülnek, ami alapján a Swift kiszámolja a legrövidebb és / vagy leggyorsabb utat a pályán.
A Swift összességében a leggyorsabb kört érte el, fél másodpercet vert az emberekre, habár azt fontos megjegyezni, hogy a húsvér pilóták jobban alkalmazkodtak a változó körülményekhez a verseny során. A jövőt tekintve a kutatócsoport azt reméli, hogy folytatni tudja az algoritmus fejlesztését hogy azt a keresési és mentési műveletekben, valamint az erdők megfigyelésében, az űrkutatásban és akár a filmgyártásban hasznosíthassák.