A Drone Racing League öt legnagyobb húzása az elmúlt évekből

2021. október 30.
145.7341
Figyelem! Ez a cikk már több, mint egy éves! A benne lévő információk elavultak lehetnek!
WickedSick profilja, adatai
WickedSick
A Drone Racing League-et, mint olyan, talán senkinek nem kell bemutatni. A drónversenyzés mekkájáról van szó, ahol a legjobb pilóták összegyűlnek, hogy megmérettessék magukat, majd a szezonok végeztével összecsapjanak egy óriási leszámolás keretein belül, amit úgy hívnak, hogy világbajnoki döntő. Ez a kezdeményezés többször húzott már elő olyat a kalapból, ami után mindenki elégedetten csettintett, és többször érezhettük úgy, hogy bizony egy szinttel magasabbra lépett a verseny mögötti szervezőcég. Lássunk is néhány ilyen momentumot, lépést, aminek nyomán úgy érezhettünk, hogy egy új fejezet nyílt a DRL életében!
 


1. Együttműködés a Draganfly-jal

A Draganfly egy olyan drónos vállalat, akik egyértelműen jót tennének a hazai palettának is, ha megjelennének a magyarországi piacon. Nem tudni, hogy ebből lesz-e valaha bármi is, viszont amíg erre várunk, addig külföldön folyamatosan húzzák be a nagyobbnál nagyobb eredményeket, például a DRL kapcsán.

A Drone Racing League öt legnagyobb húzása az elmúlt évekből - 2. kép

Egy innovációs központ kapcsán működik együtt a két fél, hogy a DRL Labs-et megvalósítsák. Ez egy olyan kutatási és fejlesztési központ, ami a drónversenyzést fogja előrébb mozdítani, és a felek aktívan dolgoznak az új technológiák kifejlesztésén. Legyen itt szó autonómiáról, érzékelőkről, MI-ről, bármiről konkrétan.

Több éves partneri szerződére lépett a két fél, és a terv úgy szól, hogy a 2021-22-es DRL világbajnoki szezonba már beépítik a Draganfly MI-alapú Vital Intelligence platformját, ami képes bármilyen kamerát felhasználni annak céljából, hogy megfigyeljék a pilóták szívverését és légzésszámát. A diagnosztikai rendszer képes lesz elemezni a pilóták fiziológiai reakcióit is a versenyre, a gyors sebességekre és az ütközésekre.

2. A 100 millió dolláros szerződés az Algorand titkosítási platformmal

Azért egy 100 millió dolláros tranzakció még az üzleti életben sem tekinthető kis pénznek, éppen ezért volt meglepő, amikor bejelentették, hogy öt éves szponzori szerződést ütöttek nyélbe az Algorand nevezetű titkosítási platformmal, akik egyébiránt New Yorkban leledzenek.

A Drone Racing League öt legnagyobb húzása az elmúlt évekből - 3. kép

Ennek a partnerségnek a részeként a DRL bemutatja a blokklánc-alapú jegyvásárlást, gyűjteményeket, rajongói tranzakciókat és nem helyettesíthető tokeneket (NFT-ket) az Algorand platformon. A DRL Világbajnokság körversenyének címjogai ez idő alatt az Algorandé maradnak.

Emellett a DRL tervezi az Algorand blokklánc-hálózatába épített Digital Drone Racing sorozat kifejlesztését is. Ez lehetővé teszi a vállalatok számára, hogy bemutassák a blokklánc erejét a DRL sugárzási, közösségi és játékcsatornáin keresztül.

3. Az 50 millió dolláros befektetési álomhatár

Míg a 100 millió dolláros szerződés nagynak tekinthető, addig az 50 millió dolláros befektetés még inkább. A DRL konkrétan ekkora összegben részesült évekkel ezelőtt, ami azért fontos, mert ezt a pénzt kedve szerint használja fel a vállalat, és olyan területeken fejlődhetnek, amelyeken csak akarnak.

A Drone Racing League öt legnagyobb húzása az elmúlt évekből - 4. kép

Rendszeresen kapnak masszív befektetéseket, viszont 50 millió dollár mégiscsak 50 millió dollár. A fejlődés azóta egyértelműen látszik, hiszen gyakorlatilag évről évre nagyobb, jobb és különlegesebb műsort kerítenek a drónversenyzésből, ami ezek a támogatások nélkül nem menne.

Amikor még erről a hírről írtunk, akkor még csak "akartak" 50 millió dollárt kalapozni, és a kezdetleges 26 millió dolláros tőkeinjekció után nagy valószínűséggel meglett a hátralévő összeg is, habár nem kommunikálta a vállalat, hogy elérték-e azt a bizonyos álomhatárt. Természetesen a befektetőket több nagyvállalat fémjelzi!

4. Elrajtolt a fogadás a drónversenyek kapcsán

Ma már szinte mindenre lehet fogadni, konkrétan nem is olyan régen indult el kis hazánkban is az a külföldön évek óta tartó lehetőség, hogy ár esportra is eljátszhatjuk az összekuporgatott pénzünket, és bizony már a drónversenyzésre is lehet tenni összegeket.

A Drone Racing League öt legnagyobb húzása az elmúlt évekből - 5. kép

No természetesen nem Magyarországon, nálunk még nem jelent meg ez a lehetőség, és ha minket kérdeztek, még nagyon sokáig nem is fog. Magyarországon jelenleg a sima drónozás kultúrája van kibontakozóban, a drónversenyzés meg aztán pláne gyerekcipőben jár.

Nyugat-Virginiában, New Hampshire-ben, Tennessee-ben, Coloradoban és New Jersey-ben él a lehetőség, ott az emberek már elverhetik a pénzüket a különféle versenyekre fogadva, jelenleg pedig gőzerővel dolgozik a két fél azon, hogy más államokban is legalizálják ennek bevezetését, és megvalósulhasson több és több helyen.

5. A DRL élére az NBA egykori alelnöke kerül

Két szempontból is fontos volt Rachel Jacobson leszerződtetése a DRL-hez: egyrészt ezzel is emelte a nők szereplési státuszát a cégen belül, de emellett egy olyan emberről van szó, aki sportokban nagyon is jártas és mély szakértelemmel bír, tekintve hogy az NBA kosárlabda liga egykori alelnöke volt.

A Drone Racing League öt legnagyobb húzása az elmúlt évekből - 6. kép

Ugyanez lesz a feladata a DRL élén is, valamint a médiajogok intézése, no meg persze a marketing és bizniszosztályok koordinálása. Talán azt nem kell ecsetelni, hogy azóta milyen hatása van a DRL-re Jacobson, hiszen folyamatosan felívelő tendenciát mutat, bár isten igazából ez csak évek múltán fog kiderülni, hogy milyen szintű fejlődésről van szó.

Fontos ugyanis itt látni, hogy pont a pandémia megakadályozta, hogy teljes mértékben kivitelezze a drónversenyzésnek szánt bajnokságokat, így majd akkor fogjuk megtudni, mennyi van benne, ha már a körülmények is adottak lesznek.
4 hozzászólás

Direktor

3 éve, 11 hónapja és 15 napja

Chuck írta:
Jó lenne ha nálunk is lenne legalább hasonló minőségű verseny...
Esély nincs rá. Itthon még összefogás sincs, van néhány, magáról nagyon sokat tartó, de valójában nevetségesen amatőr versenyeztető. De még ahhoz is nyomik, hogy összefogjanak egymással, nemhogy mindőségi versenyt szervezzenek.

válasz erre

Újfiú

3 éve, 11 hónapja és 18 napja

De megnéznék már egy ilyen versenyt!

válasz erre

Chuck

3 éve, 11 hónapja és 19 napja

Jó lenne ha nálunk is lenne legalább hasonló minőségű verseny...

válasz erre

Repülős

3 éve, 11 hónapja és 19 napja

Kár hogy sosem találok streamet hozzá. szomorú smiley

válasz erre